info[at]nsec.ir
(+98)-31-33915336

قطع اتصال درایورهای قدیمی وای‌فای در ویندوز 10

خلاصه: به‌گفته‌ی مایکروسافت، کامپیوترهای با آداپتور شبکه بی‌سیم Qualcomm ممکن است پس از نصب به‌روزرسانی 10 می 2019 ویندوز و به‌خاطر درایورهای قدیمی شبکه، متحمل قطع ارتباط متناوب Wi-Fi شوند. این کمپانی همچنین اظهار داشته است که در به‌روزرسانی‌های آینده، امکان اتصال به شبکه‌های وای‌فایی که از رمزنگاری‌های قدیمی استفاده می‌کنند وجود نخواهد داشت.

 

به‌گفته‌ی مایکروسافت، کامپیوترهای با آداپتور شبکه بی‌سیم Qualcomm ممکن است پس از نصب به‌روزرسانی 10 می 2019 ویندوز و به‌خاطر درایورهای قدیمی شبکه، متحمل قطع ارتباط متناوب Wi-Fi شوند.

کاربرانی که می‌خواهند به نسخه 1903 ویندوز 10 به‌روزرسانی کنند می‌توانند آخرین نسخه‌ی درایور برای کارت شبکه وای‌فای Qualcomm را با دانلود و نصب درایور وای‌فای به‌روز، نصب کنند.

مایکروسافت گفته است که در اسناد پشتیبانی، به‌منظور جلوگیری از هرگونه مسائل ناشی از ناسازگاری درایورهای قدیمی Qualcomm، یک بلوک به‌روزرسانی را در جایی قرار داده است، تا به‌روزرسانی 10 می 2019 را از پیشنهاد شدن تا زمان نصب درایور وای‌فای سازگار، مسدود کند.

همچنین توصیه می‌شود که کاربران ویندوز تحت تاثیر واقع شده، به‌روزرسانی 10 می 2019 را به‌صورت دستی اعمال نکنند و از دکمه‌ی Update now یا Media Creation Tool قبل از به‌روزرسانی درایورهای وای‌فای Qualcomm سیستمشان استفاده کنند.

لازم به ذکر است که کاربرانی که کامپیوترهایشان را به نسخه 1903 ویندوز 10 به‌روزرسانی کرده‌اند به شبکه‌های وای‌فای ناامن که از TKIP قدیمی یا WEP استفاده می‌کنند، هشدار داده می‌شوند.

این دو پروتکل امنیتی آسیب‌پذیری‌هایی دارند که به مهاجمان امکان رمزگشایی ترافیک را داده و به اندازه‌ی WPA2 و WPA3 امن نیستند.

توصیه می‌شود که کاربران از شبکه‌های وای‌فای امن‌شده با WEP یا TKIP استفاده نکنند. و به یک شبکه بی سیم امن شده با WPA2 یا WPA3وصل شوند.

به گفته‌ی مایکروسافت در به‌روزرسانی‌های آینده، امکان اتصال به شبکه‌های وای‌فایی که از رمزنگاری‌های قدیمی استفاده می‌کنند وجود نخواهد داشت. روترهای وای‌فای بهتر است برای استفاده از رمزنگاری AES که در WPA2 و WPA3 در دسترس هستند، به‌روزرسانی شوند.